
Selfness Life
Mi is az a SELFNESS?
A selfness fogalma a német származású trend- és jövőkutató Matthias Horx nevéhez fűződik ő fogalmazta meg és vezette be a köztudatba 2002-ben. A selfness hatékonyságát az alternatív gyógymódok képviselői, illetve pszichológusok és lélekgyógyászok ismerték fel először. Mára a XXI. század egyik legmodernebb és legteljesebb életvezetési módszerévé vált.
A selfness egyfajta életvezetés, amely a test, a lélek és a szellem harmóniájának, egyensúlyának megteremtésére, illetve a, belső énünkkel a „selffel” való kapcsolat kialakítására irányul.
Módszerei: önismeretet és személyiségfejlődést elősegítő, az én-kép megerősítését szolgáló tréningek, terápiák.
Miután ép lélek csakis ép testben létezhet, ezért a kialakult tünetek kezelése elengedhetetlen a folyamatban. Itt kapnak szerepet a természetgyógyászati és alternatív gyógymódok.
A selfness életmód során kialakul egy kiegyensúlyozott, magát és döntéseit felelősen vállaló, önmagával és környezetével szemben igényes és harmóniában élő érett személyiség.
A selfness egy élethosszig tartó életvezetési forma.
A cél az egyensúly és harmónia megteremtése. A selfness a test, a lélek és a szellem tökéletes összhangjára, és egy egészséges énkép kialakítására törekszik.
Az egyre fokozódó stressz a mindennapokban, a konfliktusok az emberi kapcsolatokban, a kiszolgáltatottság érzése amelyet nap mint nap átélünk, a gyorsan változó élethelyzetek a váratlan helyzetekhez való gyors alkalmazkodás képessége teszi szükségessé.
A kompetencia érzése, a rátermettség, a lelki teherbíró képesség, az autonómia, összességében az önbizalom érzésére talán sohasem volt ennyire szükség. Mindez erőt ad a nehéz élethelyzetek megoldásában.
Az életöröm átélésére bűntudat nélkül, amelyből energiát merítünk, talán sohasem volt ilyen fontos, mint napjainkban. Természetesen ez hatalmas csapdákat is rejt magában. Az élet szeretete, a harmónia, a mértéktartás, az önuralom fejlesztése csak az önismeret, önmaguk elfogadása útján tud megvalósulni. Ahhoz viszont hogy harmóniában tudjuk élni önmagunkkal, előbb önmagunk megismerésére van szükség. Hogy le tudjuk vetkőzni az elvárások, a megfelelni akarás béklyóit, és szabadon tudjuk élni életünket, tenni azt, ami a feladatunk, amiben ki tudunk teljesedni. Vagyis önmagunkká kell válni. Nem valakivé, vagy valamivé, hanem önmagunkká.
„Az embernek harmóniában kell élnie önnön természetével. Ehhez előbb meg kell ismernie önmagát, majd a felismert igazságokhoz kell igazítania az életét." (C.G. Jung)
A selfness abban segít, hogy megtaláljuk a kapcsolatot saját magunkkal, benső énünkkel. Figyelembe veszi az egyén személyiségjegyeit és sajátosságait, és minden esetben ahhoz igazíthatja életvezetési és terápiás módszereit.
A selfness követői különösen nagy hangsúlyt fektetnek a prevencióra, az egészségmegőrzésre, a helyes bio-pszicho-szociális életvezetésre.
A problémák megelőzése egyszerűbb és hatásosabb, mint a már kialakult betegségekkel való küzdelem.
A selfness terápiák a holisztikus szemléletet követve, az embert teljes egészében vizsgálják és kezelik. A hangsúly minden esetben a probléma lelki gyökereinek feltárására és megoldására helyeződik. A valós okok feltárásán túl, a már kialakult tünetek, betegségek kezelésében a több ezer éves keleti gyógyászat és alternatív gyógymódok ötvöződhetnek a modern nyugati orvostudománnyal